Czytanie w świetlicy

W kąciku czytelnika uczniowie co tydzień mogą wysłuchać nowej bajki z różnych stron świata. Ostatnio po wysłuchaniu bajek Najmądrzejsze stworzenie na ziemi oraz Sprawiedliwy królik dzieci rozmawiały o tym co to znaczy być mądrym i co cechuje człowieka sprawiedliwego. Następnie próbowały swoich sił w projektowaniu ilustracji do bajek.

A. S

O higienie w świetlicy

W miesiącu październiku uczniowie świetlicy uczyli się jak dbać o higienę. Dzieci wysłuchały porad pani pielęgniarki i przygotowały kolorowe, pachnące mydełka.

A.S

Dzień misia w świetlicy

W Dniu Pluszowego Misia w świetlicy po wysłuchaniu Bajki o brzydkim misiu uczniowie rozmawiali o tolerancji i pomocy niepełnosprawnym. Dzieci rozwijały talenty artystyczne poprzez projektowanie i wyklejanie pluszowej przytulanki z polarowych szmatek. Rywalizacji w mini turnieju im. Kubusia Puchatka towarzyszyły wesołe piosenki i rymowanki o misiach.

A. S

Bezpieczeństwo w czasie ferii

Dzieci ze świetlicy szkolnej uczyły się jak zadbać o bezpieczeństwo podczas zabaw w czasie ferii.  Wcześniej uczniowie wykonali makietę z zimową scenerią. Zabawom ze sztucznym śniegiem towarzyszyła pogadanka przygotowana przez panią pielęgniarkę i pedagoga szkolnego.