Śniadanie daje moc!

W dniu 6 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie wraz z wychowawcami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: „Śniadanie daje moc”.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania. Uczniowie przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki oraz zjedli wspólny posiłek. Dzieci z klas IV na spotkaniu z pracownikami PSSE w Chodzieży dodatkowo wzbogaciły się o wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i odpowiedniego doboru zarówno pożywienia jak i napojów. W całej szkole unosił się zapach " witamin", ponieważ uczniowie zapraszali innych do degustacji zdrowego posiłku.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Uświadomiła im, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie.

S.K