Łączy nas pamięć!

13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie pod opieką nauczycieli: p. Anny Tedy, p. Anny Hoffman, p. Danuty Szymanowskiej, p. Roberta Kłosowskiego, p. Macieja Stopy oraz p. Macieja Nowaka przygotowali montaż poetycko-muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu.

Młodzież podczas części artystycznej przybliżyła wydarzenia sprzed wielu lat, opowiadając o historii Polski podczas zaborów w niekonwencjonalny sposób – przygotowując relację ze studia telewizyjnego – „Panorama TV”. Ponadto uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy, którzy przeprowadzają sondę uliczną dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczną zakończył akcent o charakterze patriotycznym. Młodzież wykonała jeden z tańców narodowych - poloneza oraz zaprezentowała układ taneczny z wykorzystaniem szarf pt. ”Barwy naszego narodu”.

Organizatorzy montażu poetycko-muzycznego poświęconego rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dziękują wszystkim uczniom biorącym udział w apelu.

A.T

Polonez film