Noc Naukowców

Noc Naukowców to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy, podczas którego każdy przekona się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa. Tegoroczna Noc Naukowców była tym bardziej wyjątkowa, bo to jej XI. edycja w Poznaniu!

W piątek 29 września uczniowie z klas VIIa , VII b oraz z klas II i III gimnazjum brali udział po raz kolejny w wydarzeniu pt. „Nocy Naukowców”. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym otwarciu Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej słuchając wykładu i oglądając licznych doświadczeń np. - „Fizyka Hot Show”. Następnie zostali podzieleni na mniejsze grupy i uczestniczyli indywidualnie w wybranych przez siebie zajęciach m.in.: „Świat, którego nie widać” – pokaz pracy mikroskopu sił atomowych, obserwacja nanoobiektów na żywo, „Niezwykły stan materii” – pokazy z użyciem mikroskopu polaryzacyjnego. Kolejną atrakcją była wizyta na wydziale geografii zlokalizowanym na poznańskim Morawsku. Uczniowie podziwiali meteoryty, piękne kamienie oraz piaski z plaż z różnych stron świata.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje. Wyjazd na Noc Naukowców został poprzedzony  atrakcjami w Jump Arenie, gdzie podskokom, skokom i saltom, nie było końca. Zabawa była przednia.

Paulina Kamińska