Gościmy

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowisko w Lubomierzu

            W dniach 25 – 31.01.2020 r. grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Margoninie pod opieką Macieja Nowaka, Rafała Gimzickiego, Renaty Szymanowskiej i Pauliny Kamińskiej przebywała na zimowisku w Lubomierzu. Ta malownicza wioska  leży w gminie Mszana Dolna, z którą Gmina Margonin podpisała w 2015 r. umowę partnerską.

            Celem zimowiska była nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Dla większości uczniów było to nie lada wyzwanie, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździli na nartach. Nauka jazdy sprawiała dzieciom wiele radości, nawet wtedy, gdy zjazd kończył się upadkiem. Nie lada gratką okazała się wieczorna jazda na oświetlonym stoku Śnieżnica w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. 

            Uczniowie, wraz z opiekunami, zostali zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa. W szkole mieli do dyspozycji piękną, nowoczesną salę gimnastyczną. Chętnie z niej korzystali, grając w piłkę halową, siatkówkę lub tenisa stołowego. O właściwą dietę zadbały panie kucharki, przygotowując codziennie mnóstwo przepysznych dań. A na brak apetytu dzieci nie mogły narzekać, zwłaszcza po wielu godzinach spędzanych codziennie na świeżym powietrzu.

            Dodatkową atrakcją było popołudnie spędzone na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Zabawy i relaks w ciepłych wodach pomogły uczniom zregenerować siły po trzech dniach intensywnej nauki jazdy na nartach.

            Uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniały występ kolędników  przygotowany przez dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły. Uczestnicy zimowiska spotkali się z wójtem gminy Mszana Dolna - panem Bolesławem  Żabą. Każdy uczestnik otrzymał upominek z logo partnerskiej gminy (bidon, torby ekologiczne, mapy, foldery).

            Za wspaniałą organizację wypoczynku, serdeczną atmosferę i niezwykłą opiekę, jaką pracownicy szkoły na czele z dyrektor  panią Jadwigą Baran – Stożek, otoczyli uczestników zimowiska, opiekunowie wraz z uczniami pragną jeszcze raz serdecznie podziękować. Pobyt w Lubomierzu na długo pozostanie w pamięci.

A.T.