Uczniowie z koła historycznego udali się do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie na wystawę poświęconą ppor. pil. Kazimierzowi Jankowskiemu oraz bitwie warszawskiej.

Dzieci nie tylko zostały zapoznane z sylwetką bohatera z Margonina i bitwą warszawską, ale miały do wykonania zadania wyznaczone przez nauczyciela. Każdy uczeń otrzymał kartkę, a na niej wskazówki. Z informacji zawartych na wystawie musieli odnaleźć konkretne wiadomości, przyjrzeć się dokładnie zdjęciom i odpowiedzieć na pytania.

Ta niecodzienna lekcja historii, makieta bitwy oraz model samolotu wiszący nad głowami uczniów na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Monika Gierczak