Uczniowie z koła historycznego przystąpili do „Projektu Krokus”. Jest to inicjatywa irlandzka, w której obecnie uczestniczy kilka krajów europejskich.

Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście zapewniło cebulki żółtych krokusów, które uczniowie posadzili przed szkołą. Żółte krokusy mają upamiętniać 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasach Holocaustu i tysiąca innych dzieci, które były ofiarami niemieckich zbrodni.

Krokusy zakwitną w okolicach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, podziwiając kwitnące kwiaty na wczesną wiosnę uczniowie powrócą do tematu dzieci w czasach wojny.

Monika Gierczak