W tym roku świętowanie Dnia Niepodległości w naszej szkole trwało kilka dni. Klasy starsze przygotowały na lekcjach wychowawczych cytaty o ojczyźnie oraz patriotyzmie i ozdobiły nimi klasowe drzwi. Młodsze klasy oglądały filmiki historyczne nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodatkowo każdy uczeń na szkolnych korytarzach mógł znaleźć ciekawostki o Polsce, które były ukryte pod QR kodami. Kod wystarczyło zeskanować telefonem, by odkryć informację.

Cała szkoła 10 listopada o godz. 11.11 włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dzieci odśpiewały cztery zwrotki hymnu Polski w swoich klasach.

Oprócz tego chętni uczniowie wzięli udział w nagrywaniu filmiku pt. „Życzenia dla Polski z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości”. Ze wszystkich przesłanych filmików powstał jeden wspólny.

Kolejny raz dzieci pokazały, że postawa patriotyczna nie jest im obca.

Link do filmiku:

Monika Gierczak, Anna Hoffmann, Patrycja Matuszak, Karolina Pasek, Anna Teda