Dzień 13 października był niezwykle ważny dla najmłodszych uczniów naszej szkolnej społeczności. Tego bowiem dnia pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Zanim jednak nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie, uczniowie klas pierwszych musieli wykonać określone zadania.          Za każde dobrze wypełnione zadanie dzieci otrzymały konkretny symbol. Jedno z zadań polegało na zaprezentowaniu śpiewająco, co czeka dzieci w pierwszej klasie, a inne na udowodnieniu, że znają swoją ojczyznę. Po zdobyciu wszystkich czterech symboli pierwszoklasiści w obecności swoich rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek, złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zostali pasowani przez panie dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie. Swoje ślubowanie złożyli również rodzice uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości zostały także złożone życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów oraz ich bliskich.

wychowawczynie klas pierwszych