Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji o charakterze patriotycznym pt. „Szkoła do hymnu”.

10 listopada o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy – „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym włączając się do inicjatywy ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani w odświętne stroje z kotylionami w barwach narodowych.

Głównym celem inicjatywy było włączenie społeczności szkolnej do obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Anna Teda