Przejdź do głównej treści

  • bip
  • język migowy

„Cztery pory roku z OZE”

  • Opublikowano: | A. Hoffmann

7 czerwca 2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość podsumowująca Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Cztery pory roku z OZE”.

Celem konkursu było promowanie odnawialnych źródeł energii i ich efektywności energetycznej. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, a drugi na zaprojektowaniu i wykonaniu kalendarza na rok 2024 według własnego pomysłu i w dowolnej technice plastycznej. Przedstawienie wykorzystywanych instalacji odnawialnych źródeł energii na tle scenerii wiosny, lata, jesieni i zimy miało na celu przekonanie, że bez względu na różnice w produktywności wynikające z pory dnia czy roku, źródła te zaopatrują nas w energię przez cały czas i korzystnie wpływają na bilans emisji gazów cieplarnianych.

Wyróżnienie w konkursie uzyskała uczennica klasy VIIIa Nikola Zielińska. Składamy serdeczne gratulacje Nikoli oraz podziękowania pozostałym uczestnikom.

                                                                                                    Małgorzata Połczyńska

MicrosoftTeams-image (14)
MicrosoftTeams-image (13)
MicrosoftTeams-image (15)