Przejdź do głównej treści

  • bip
  • język migowy

IV EDYCJA OGÓLNOPOLSKEIJ KAMPANII „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA” W RAMACH PROJEKTU „STRAŻNICY LASU”

  • Opublikowano: | A. Hoffmann

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, dlatego uczniowie klas 3a, 3b i 1b wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa”, realizowanej w ramach projektu Strażnicy Lasu.

To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu budowanie wrażliwości ekologicznej, kształtowanie szacunku do przyrody oraz pokazanie, jak ważną rolę pełnią drzewa w naszym codziennym życiu. Podczas zajęć w lesie dzieci dowiedziały się, że drzewa są nie tylko producentami tlenu, ale też naturalnym filtrem powietrza i schronieniem dla wielu zwierząt. Najważniejszym punktem akcji było jednak przytulenie się do drzew – symboliczny gest, który uczy wdzięczności i bliskości z naturą.

To niezwykłe doświadczenie pokazało, że czasem wystarczy prosty gest – jak przytulenie drzewa – aby poczuć wdzięczność wobec natury.

Efekt końcowy Eko-kolażu można podziwiać na stronie internetowej organizatorów https://straznicylasow.pl/przytul-sie-do-drzewa-2025/

Wychowawczynie klas

14
24
12
23
19
13
17
1000034830
1000034831
7
16
11
1000034829
18
2
21
1000034827
15
1000034828
4
1000034834
10
5
1000034832
1000034833
3
1
20
6
22
8
1000034826