W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie nietypowo upamiętnili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - przygotowali happening pt. „Żywa flaga”. W inicjatywę zaangażowała się cała szkoła. Wszyscy przebrali się na biało i czerwono, a następnie na boisku szkolnym ustawili się w taki sposób, aby utworzyć żywą flagę.

W kluczowym momencie uczniowie podnieśli w górę białe i czerwone kartki papieru. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Po wykonanym zadaniu uczniowie udali się do hali sportowej, gdzie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami dotyczącymi świąt państwowych oraz historii Polski. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursów szkolnych oraz wręczono nagrody.

SP Margonin