ZNOWU PO WER!!!!

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie po raz kolejny będzie realizowała od marca projekt PO WER pt.: „Zagraj z królem”.

Otrzymamy dofinansowanie w wysokości 197 000 złotych i będzie on realizowany przez 4 miesiące począwszy od 1 marca do końca czerwca 2023 roku. Projekt zakłada dwie mobilności uczniów (razem 36 uczniów), czyli uczniowie klas 6-8 będą mogli wziąć udział w wyjazdach do Hiszpanii. Wniosek napisany przez Alicję Michalską – Nowak i p. Macieja Nowaka. Serdeczne podziękowania dla pani Katarzyny Kado za konstruktywne i merytoryczne uwagi przy pisaniu projektu.

Projekt pt: „Zagraj z królem!” – jest szansą na poszerzenie współpracy pomiędzy szkołą polską i hiszpańską. Priorytetem projektu będzie uświadomienie uczniom jak ważne jest aby aktywnie spędzać czas wolny jednocześnie ucząc się. Tematyka projektu wpisuje się w podstawę programową, porusza następujące treści: człowiek, sport, edukacja, miejsce zamieszkania, formy spędzania czasu wolnego, podróżowanie, racjonalne gospodarowanie czasem wolnym, zdrowie, ekonomia, ekologia, usługi. Realizacja projektu ma rozwiązać wspólny problem jakim jest nieefektywne spędzanie czasu wolnego, brak pasji i hobby u młodych ludzi oraz brak ruchu i uprawiania sportu.

ZAGRAJ Z KRÓLEM

aneks - 3

Rozmiar: 222.34 kb

nabór uczniów POWER-wniosek rodziców

Rozmiar: 213.97 kb

lista - 4

Rozmiar: 131.62 kb

Zagraj z królem – projekt PO WER

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”.

Paul Morphy

36 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w projekcie PO WER „Zagraj z królem”. Autorami projektu są Alicja Michalska – Nowak i Maciej Nowak.

W kwietniu dwie grupy uczniów wyjechały na zajęcia do szkoły w Hiszpanii, w miejscowości Sitges. Projekt koncentrował się wokół gry w szachy. Poszerzał kompetencje kluczowe uczniów, jak chociażby umiejętności językowe, informatyczne, społeczne i komunikacyjne. W czasie zajęć uczniowie korzystali z nowoczesnych technologii, aplikacji i programów, umożliwiających wykonanie określonych zadań. Tworzyli komiksy, robili zdjęcia, nagrywali filmy. Nasi uczniowie uczyli dzieci z hiszpańskiej szkoły grać w szachy. Wspólnie tworzyli plansze do gry oraz pionki. Spędzali aktywnie czas, grając w różnego rodzaju gry na świeżym powietrzu, czy tańcząc. Rozegrali mnóstwo partii szachowych. Poznali hiszpański system edukacji oraz kulturę i zwyczaje swoich hiszpańskich kolegów i koleżanek. Zawiązali przyjaźnie.

Czas spędzony w Hiszpanii był pełen nowych doświadczeń i obfitował w wiele aktywności. To wspomnienia na całe życie!

Zagraj z królem-podsumowanie - YouTube