Dnia 7 stycznia 2024 r. w Kościele pw. św. Wojciecha w Margoninie po raz 15. odbył się Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek.

Wspólne kolędowanie to w naszej gminie piękna tradycja, która integruje społeczność i jest rodzajem kontynuacji świątecznej atmosfery. W tym roku koncert rozpoczął chór radnych gminy oraz pracowników Urzędu Gminy w Margoninie, który przed mszą zaśpiewał 2 kolędy. Już po mszy tradycyjne utwory świąteczne w nowych aranżacjach przedstawili uczniowie ze szkoły podstawowej w Margoninie. Naszą szkołę reprezentowały wokalistki: Wiktoria Wachowiak, Zofia Kwiatkowska, Alicja Frankowska (uczennice klasy 4) i akordeonista Oliwier Nowak (uczeń 2 klasy). Tercet dziewczęcy zaśpiewał dwie pastorałki - „Wigilia” i „Anieli w niebie”. Mimo widocznej dużej tremy, występ naszych wokalistek był bardzo udany. Doskonale zaprezentował się również Oliwier Nowak, który koncertowo wykonał na akordeonie jedną z najpiękniejszych kolęd polskich pt. „Lulajże Jezuniu”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i chęci przekazywania tradycji śpiewania, grania i kultywowania polskich obyczajów.

Robert Kłosowski

Gminne kolędowanie (youtube.com)

Gminne kolędowanie 2024 (youtube.com)