W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Moje wieczory z poezją i prozą”. Tym razem czytano fragmenty książek pisarza powieści i opowiadań historycznych - Jacka Komudy. Zgromadzeni słuchacze mogli zapoznać się z fragmentami powieści: historycznych: „Krzyżacka zawierucha”, „Jaksa” oraz marynistycznej – „Galeony wojny”.

Celem spotkania było kształtowanie kultury czytelniczej zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych czytelników, rozwijanie zainteresowań oraz zapoznanie z twórczością Jacka Komudy. Wybór pisarza nie był przypadkowy. Jacek Komuda jest autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999, wcześniej zadebiutował na łamach czasopisma „Fantastyki” opowiadaniem „Czarna Cytadela”. Od 2002 jest związany z lubelskim wydawnictwem „Fabryka Słów”, w którym opublikował łącznie około dwudziestu książek. Jest współautorem gry fabularnej „Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier komputerowych „Wiedźmin” i „Earth 2160”.

Wybrane teksty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników, zmuszały do refleksji oraz żywej dyskusji. Omawiane książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają na kolejne spotkania literackie. Wszelkie informacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

SP Margonin