Dnia 18 maja 2019 roku w Chodzieży odbył się  Mały Bieg Grzymalitów dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dla klas I i II trasa biegu liczyła ok. 600 metrów dla pozostałych dystans wynosił 1100m. Trasa biegu wiodła wokół pływalni Delfin w Chodzieży.

Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów klas I – VI oraz 2 uczniów klas VII – VIII.

W najmłodszej grupie wiekowej klas I-II najlepiej pobiegła Agata Grela  zajmując V miejsce.

Najlepiej wśród chłopców pobiegł Ksawery Kaczmarek zajmując II miejsce, a tuż za nim na III miejscu metę przekroczył Franciszek Kado. V miejsce zajął Mateusz Kwaśny, VI miejsce Łukasz Rewoliński, XI miejsce Filip Grela i XII miejsce Adam Breitenbach.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali pamiątkowe medale. Najlepiej w swojej kategorii wiekowej pobiegła Krzysia Dudek 4c zajmując I miejsce natomiast na VII miejscu przybiegła Zuzanna Gałycz 4c. Wśród chłopców klas III-IV najlepiej pobiegł Sebastian Kucharczyk zajmując III miejsce, a Krystian Wegner 3a  IX miejsce.

W starszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najlepiej pobiegła Nikola Przykłocka zajmując IX miejsce oraz Natalia Przybyła XI miejsce i Klaudia Sudoł XIII miejsce , Wiktoria Kwaśna XIV.

Wśród chłopców najlepiej pobiegł Jan Dudek zajmując XV miejsce.

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych Szkoła Podstawowa w Margoninie zajęła III miejsce. Gratulujemy.

W Dużym 36 Biegu Grzymalitów na 5km uczestniczyła dwójka naszych uczniów: Bogna Bartecka 8a zajęła II miejsce i Brajan Grela uczeń klasy VIIc, który  zajął XXV miejsce – gratulujemy!!!