Dnia 21 maja 2022 roku w Chodzieży odbył się 36 Mały Bieg Grzymalitów dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dla klas I i II trasa biegu liczyła ok. 600 metrów dla pozostałych dystans wynosił 1100m. Trasa biegu wiodła wokół pływalni Delfin w Chodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów klas I – VI oraz 2 uczniów klas VII – VIII.

W najmłodszej grupie wiekowej klas I-II najlepiej pobiegła Natalia Tomkowiak z klasy 2b zajmując IV miejsce, V miejsce zajęła Nela Polcyn 2a, a VIII Zosia Kwiatkowska również z klasy 2a.

Najlepiej wśród chłopców najmłodszych pobiegł Jakub Lupa zajmując XVII miejsce. Na XIX miejscu uplasował się Tymoteusz Kończak 2a, a tuż na za nim Oliwier Borucki z klasy 2b.

Wśród dziewcząt klas III – IV najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Kaczorowska 4c VIII miejsce, XVI miejsce zajęła Anna Ilska 4a, a XVII Anastasia Osiichuk 4b.

Z klas III – IV wśród chłopców najwyższe miejsca zajęli VII miejsce Cyprian Stefaniak 4b, VIII miejsce Mateusz Zmudziński 4c, X miejsce Cyprian Dutkiewicz 4b oraz XI miejsce Oliwier Rutkowski 3a.

W starszej kategorii wiekowej ( klasa V – VI) wśród dziewcząt najlepiej pobiegła Lena Lehmann 5a zajmując X miejsce oraz Zosia Gaudyn 5a XIII miejsce i Laura Dobrochowska 5c XIV miejsce.

Wśród chłopców klas V – VI najlepiej pobiegł Jeremi Kruzel  zajmując II miejsce, VI miejsce wybiegał Ksawery Kaczmarek, a VII miejsce Filip Grela 5a.

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych Szkoła Podstawowa w Margoninie zajęła III miejsce. Gratulujemy.

W Dużym 38 Biegu Grzymalitów na 5 km uczestniczyła dwójka naszych uczniów: Krzysia Dudek uczennica klasy 7c, która zajęła I miejsce i Jan Dudek uczeń klasy VIIIa, który zajął II miejsce – gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymywali pamiątkowe medale.