Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie realizują aktualnie I mobilność w ramach projektu „Żyj zdrowo, jedz zdrowo a czas wolny spędzaj kolorowo”.

Do Sitges w Hiszpanii wyjechało 16 uczniów i 3 opiekunów. Uczniowie w ramach projektu realizują zadania w szkole IES Joan Ramon Benapres w Sitges m.in.: doskonalą umiejętności językowe, biorą aktywny udział w lekcjach wychowania fizycznego, warsztatach kulinarnych – pieczeniu ciast i układaniu przepisów kulinarnych.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, nawiązywanie relacji rówieśniczych, poznawanie kultury i tradycji hiszpańskiej.

Uczniowie odkrywają walory turystyczne Sitges oraz Barcelony m.in.: stadion FC Barcelony - Campo Nou, bazylikę Sagrada de Família, czy architekturę modernistyczną w Parku Güell.

Dla wielu uczestników projektu jest to pierwsza wizyta na lotnisku, lot samolotem, pobyt poza granicami kraju czy jazda metrem.

Pobyt w hiszpańskim Sitges na długo pozostanie w naszej pamięci! Drugi wyjazd 16 uczniów już w maju!

                                                                                                                                                              Alicja Michalska – Nowak