Przejdź do głównej treści

  • bip
  • język migowy

Wiosenna współpraca- uczniowie i przedszkolaki razem odkrywają magię Wielkanocy.

  • Opublikowano: | A. Hoffmann

Wspólne działania przedszkolaków i uczniów klas 2b i 3b to nie tylko okazja do integracji, ale przede wszystkim czas pełen uśmiechu, wzajemnej inspiracji i radosnego tworzenia.

Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków teatrzyk kamishibai pt. „Wiosna już, Wielkanoc tuż tuż…”. Dzieci z zachwytem śledziły barwną opowieść, która wprowadziła wszystkich w wiosenny i świąteczny nastrój. Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólne działania plastyczne. Dzieci własnoręcznie stworzyły wielkanocne kurczaki z papieru. W ruch poszły kolorowe kartki, kleje, nożyczki i- co najważniejsze dużo dziecięcej radości. Uczniowie chętnie pomagali młodszym, dzieląc się nie tylko umiejętnościami, ale też dobrym słowem i uśmiechem.

Tego typu spotkania są niezwykle wartościowe- uczą współpracy, rozwijają empatię i dają dzieciom poczucie wspólnoty. Przedszkolaki z radością wchodzą w szkolny świat, a uczniowie mają okazję poczuć się odpowiedzialni i potrzebni.

Cieszymy się z tej inicjatywy i z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne projekty!

Wychowawczynie klas 2b i 3b

1000021638
9
1000021633
5
1000021635
2
8
1000021632
1000021639
7
3
1000021644
4
1000021620
6
1000021625
1000021634
1000021631
1
1000021640
1000021636