W dniach 28.01 – 04.02.2023 r. grupa młodzieży Szkoły Podstawowej w Margoninie pod opieką Macieja Nowaka, Rafała Gimzickiego, Renaty Szymanowskiej, Moniki Gierczak i Alicji Michalskiej-Nowak przebywała na zimowisku w  Lubomierzu. Ta malownicza wioska leży w gminie Mszana Dolna, z którą Gmina Margonin podpisała w 2015 r. umowę partnerską.

Celem zimowiska była nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Dla większości uczniów było to nie lada wyzwanie, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździli na nartach. Nauka jazdy na stoku Śnieżnica w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, sprawiała dzieciom wiele radości, nawet wtedy, gdy zjazd kończył się upadkiem.

Uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa. W  szkole mieli do dyspozycji piękną, nowoczesną salę gimnastyczną. Chętnie z niej korzystali, grając w piłkę halową, siatkówkę lub tenisa stołowego. O właściwą dietę zadbały panie kucharki, przygotowując codziennie mnóstwo przepysznych dań. A na brak apetytu dzieci nie mogły narzekać, zwłaszcza po wielu godzinach spędzanych codziennie na świeżym powietrzu.

Dodatkową atrakcją była wycieczka do Zakopanego i popołudnie spędzone na basenach termalnych w Chochołowie. Zabawy i relaks w ciepłych wodach pomogły uczniom zregenerować siły po trzech dniach intensywnej nauki jazdy na nartach.

Za wspaniałą organizację wypoczynku, serdeczną atmosferę i niezwykłą opiekę, jaką pracownicy szkoły na czele z dyrektor panią Jadwigą Baran – Stożek, otoczyli uczestników zimowiska, opiekunowie wraz z uczniami pragną jeszcze raz serdecznie podziękować. Serdeczne podziękowanie kierujemy również firmie BroMargo, która co roku dofinansowuje zimowisko. Pobyt w Lubomierzu na długo pozostanie w pamięci.

SP Margonin