Już po raz trzeci uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "BohaterON". "BohaterON" to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie przyłączyli się do akcji wysyłając kartki do ludzi, którzy walczyli w czasie Powstania Warszawskiego. Poznanie sylwetek bohaterów i napisanie do nich imiennych kartek było okazją do wyrażenia swojego podziwu, szacunku dla odwagi i determinacji osób walczących w Powstaniu. W wielu przypadkach uczniowie postanowili własnoręcznie namalować i ozdobić kartki, co było niezbitym dowodem na determinację i chęć udziału w projekcie.

Projekt miał edukować młode pokolenie, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że uda im się zrealizować zamierzony cel - „połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji”.

Pamięć o powstańcach