Dzień Dziecka i Sportu uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły świętowali na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie.

Dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kina MEWA na film o Powstaniu Wielkopolskim pt. „Płomień wolności – budzyńska epopeja”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym Jan Paweł II oczami młodych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lipinach.

Tradycją w naszej szkole stała się organizacja konkursu recytatorskiego. 12 maja odbył się konkurs dla klas I-IV pt. „Wiersze na wesoło” podzielony na dwa piony. Celem tej imprezy jest zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa.

Laureatem XVIII Pilskiego konkursu plastycznego pt. ,,Łowiectwo w oczach dziecka” organizowanego z okazji XXIX Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej Goraj - Zamek 2023 przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile oraz Zespół Szkół Leśnych w Goraju został uczeń naszej szkoły - Julian Linde z klasy II a otrzymując wyróżnienie w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej.