E-dziennik UONET+ dla rodziców

Przede wszystkim szybka, wygodna komunikacja ze szkołą

Dzięki temu, że użytkownikami dziennika elektronicznego systemu UONET+ są wszyscy członkowie szkolnej społeczności i wszyscy mają w nim swoje konta możliwe jest bardzo łatwe zorganizowanie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi członkami tej społeczności za pomocą komunikatów przypominających e-maile. Komunikowanie się ze szkołą nie wymaga od Ciebie znajomości adresów e-mail. System umożliwia umożliwiających łatwe adresowanie wybranej grupy użytkowników dziennika elektronicznego (np. od wychowawcy do wszystkich rodziców uczniów klasy 2A, od nauczyciela danego przedmiotu do wybranych rodziców, rodzica do nauczycieli i wychowawcy itp.).

Szybki podgląd danych dotyczących dziecka

Dane rejestrowane przez nauczycieli takie jak tematy zrealizowanych lekcji, wpisy dotyczące obecności oraz oceny i uwagi są natychmiast po ich wprowadzeniu dostępne dla rodziców. Oczywiście ma do nich również dostęp uczeń. Przy okazji po zalogowaniu do systemu rodzice i uczniowie mają dostęp do planu lekcji.

Bezpieczeństwo i rozwój dziecka

Dzięki systemowi UONET+ możesz bez jakiejkolwiek zwłoki dowiedzieć się o tym, że Twoje dziecko nie dotarło do szkoły i podjąć odpowiednie działania, jeśli przyczyna nieobecności nie jest Tobie znana. W systemie UONET+ możesz na bieżąco obserwować postępy swoich dzieci i wszelkie dodatkowe informacje związane z ich codzienną nauką, w tym również innymi działaniami, w jakie angażują się w szkole. Otwiera to możliwości aktywnego wspierania Twoich dzieci w codziennej edukacji i wykazywania zainteresowania ich pracą i rozwojem. Jednocześnie szybko możesz reagować na problemy, jeśli się pojawiają.

Bądź przygotowany do rozmowy

Dzięki dziennikowi elektronicznemu podczas bezpośrednich spotkań wychowawcą nie tracisz czasu na otrzymanie znanych już Tobie informacji o ocenach frekwencji, osiągnięciach i uwagach. Możesz wraz z nauczycielem skupić się na merytorycznej rozmowie, czyli na prawdziwej, obustronnej komunikacji. Zastąpi ona jednostronny przekaz informacji od wychowawcy, który ma miejsce podczas tradycyjnych konsultacji rodziców z nauczycielami.

By budować dobre relacje i owocną współpracę

Często słyszy się głosy, że nic nie może zastąpić bezpośrednich spotkań nauczycieli i rodziców. To pewnie prawda, ale każdy kto wie, jaka jest frekwencja na spotkaniach z rodzicami musi zauważać, że spotkania te jako jedyna formuła wymiany informacji pomiędzy szkołami a rodzicami zwyczajnie przestają spełniać swoją rolę w dzisiejszym zaganianym świecie. Pamiętaj, że dziennik elektroniczny nie jest po to, żeby zlikwidować spotkania nauczycieli z rodzicami, ale po to, aby ułatwić ich codzienne kontakty.

Wygoda użytkowania

UONET+ zapewnia uprawnionym osobom dostęp do wszystkich danych uczniowskich nie tylko w ramach jednej szkoły, ale również w ramach zespołu szkół, a nawet szkół zlokalizowanych w danej gminie. Masz dwoje dzieci w jednej szkole? Nie musisz pamiętać dwóch loginów i haseł. Za pomocą jednego logowania będziesz mieć dostęp do danych o dwójce Twoich dzieci.