30 stycznia 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Margoninie zagrała także na sportowo – biegaliśmy oraz maszerowaliśmy. Podczas zmagań zbierane były pieniądze do puszki WOŚP.

27 grudnia obchodziliśmy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Klasy IIc, IIIb i VIId postanowiły nagrać Jasełka, tak, aby cała szkolna społeczność mogła przeżyć ten wyjątkowy czas w roku.

W ramach zadań do projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa klasy 1-3 nagrały film przedstawiające taniec ze swoją ulubioną książką.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, wzorem lat ubiegłych, przystąpiła do X edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie”. Jest to konkurs dla szkół z terenu Nadleśnictwa Podanin, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.