Wyjątkowy dzień dla Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Co roku obchodzone uroczystym apelem...

Jednak w tym roku było inaczej. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na wspólne świętowanie, ale pomimo tego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika postanowili uczcić ten dzień w inny sposób - za pomocą zdalnego apelu.

Aby taki apel zorganizować potrzebne były nowoczesne technologię, jak chociażby Teams, telefon i program do montażu filmu. Uczniowie dostali za zadanie nagrać kilku sekundowy filmik, na którym podrzucają zeszyt i pokazują do kamery za co, kochają Polskę. Następnie zeszyt opuszczają. Ze wszystkich przesłanych filmików powstał jeden wspólny. Wśród przykładowych odpowiedzi na zadane pytanie, znalazły się: polska kultura, Morze Bałtyckie, czy chociażby Błędne Skały.

Biorąc udział w filmiku uczniowie pokazali nowoczesny patriotyzm. Była to także lekcja rozwijania kompetencji informatycznych. A powstały film jest z całą pewnością pamiątką na lata i w piękny sposób promuje wartości patriotyczne i obywatelskie.

                                                                                                                                                   Monika Gierczak