Nasi uczniowie wzięli udział w kampanii realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego #POWSTANIEna102 w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim.

Świętowanie 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w tym roku wyglądało nieco inaczej. W ramach uczczenia tego wydarzenia oraz jego bohaterów odbyły się różne akcje. Jedną z nich, w której uczniowie wzięli udział było złożenie życzeń Wielkopolsce, w formie laurki czy nagrania video. Inni uczniowie wybrali formę aktywną biorąc udział w biegu. Wystarczyło pokonać dystans 1918 metrów. Uczniowie biegali, wybrali się na rodzinny spacer, a także pokonali dystans na rowerze. A jeszcze inni wykonali rogatywkę, czyli wielkopolską czapkę wojskową.

Wszystkie działania zostały udokumentowane i są dostępne w pamiątkowej galerii na stronie 27grudnia.

Młodzi ludzie po raz kolejny pokazali swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność.

Monika Gierczak