Niecodzienne rekolekcje wielkopostne zostały zorganizowane w naszej szkole w dniach 22-24 marca br. W tym roku ze względu na pandemię rekolekcje były prowadzone on-line a ich przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęli się nauczyciele religii naszej szkoły. Uczniowie chętnie łączyli się na takie zajęcia na platformie teams.

Rekolekcje wielkopostne dla najmłodszych przygotowały siostry serafitki z Chodzieży. W kolejnych odcinkach, wspólnie z siostrą Sylwią i sympatycznym bratem Ziarenko dzieci poznawały sposoby i narzędzia potrzebne, by stać się Bożym wojownikiem w codzienności. Odkrywali czym jest wiara, nadzieja i miłość oraz dowiedzieli się, jak te cnoty rozwijać i realizować w szkole, w domu, w kościele, w sklepie, na ulicy, podwórku i podczas zabawy. Było też dużo śpiewania i trochę skakania – oczywiście wszystko na chwałę Pana Boga.

Klasy 5-6 wzięły udział w rekolekcjach przygotowanych przez Liturgiczną Służbę Ołtarza AG. Ich hasło nawiązywało zarówno do pandemii, z której wszyscy chcielibyśmy już wyjść, jak również do życia człowieka w ogóle. Co znaczy żyć normalnie? No właśnie. Odpowiedź na to pytanie szukali nasi uczniowie. Każdy dzień miał też swojego #SuperHero, czyli młodego świętego patrona, który inspiruje i prowadzi do Boga. Było też coś dla kreatywnych. W bonusie czekał na uczniów konkurs na grafikę ewangelizacyjną do nadruku na maseczkę ewangelizacyjną.

Najstarsze klasy 7-8 zajęły się poważnym tematem problemu jakim jest znalezienie samego siebie. Duszpasterze Domu Józefa w ciekawy sposób doprowadzili młodych do sakramentu pokuty i pojednania. Kolejnego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 w Bydgoszczy wraz z bł. Carlo Acutis włączyli naszych uczniów w tajemnicę Eucharystii, która jest lekarstwem dla słabych. Na zakończenie rekolekcji uczniowie wysłuchali świadectwa Piotra, który dzięki spowiedzi i Mszy Świętej stał się innym człowiekiem.

Prócz nauk online była również wspólna modlitwa wieczorna i tak w poniedziałek transmisja Drogi krzyżowej, we wtorek w rygorze sanitarnym możliwość spowiedzi a w środę eucharystia na zakończenie rekolekcji.

                                                                                                                                                                 ks. Łukasz Goroński