W tym roku szkolnym klasy Ia, IIc, IIIa, IIIb i IIIc naszej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W ramach programu uczniowie dowiedzieli się: jak dbać o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, jak segregować odpady, oszczędzać energię oraz wodę, a także, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą. Tematyka programu dotyczyła również zagadnień związanych z ekonologią, czyli oszczędzaniem pieniędzy i dbaniem o środowisko.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły obejrzeć ciekawe filmy, wysłuchać interesujących opowiadań, wykonać różnorodne zadania o tematyce przyrodniczej, ekologicznej oraz dotyczące aktywnego spędzania czasu. Miały też możliwość zaplanowania własnego układu ćwiczeń z muzyką. Tworzyły prace plastyczne związane z omawianymi treściami.

Każdy uczeń biorący udział w programie otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający przyznanie tytułu Kubusiowego Przyjaciela Natury, a szkoła otrzymała specjalny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie.

Koordynator programu

Grażyna Głąb