22 marca obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

Jego obchody mają na celu uświadomienie wszystkim ludziom, że woda i jej zasoby na Ziemi powinny podlegać szczególnej trosce i ochronie. W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem: Wody podziemne – uczynić niewidzialne widocznym. Uczniowie klas: III a, II a i II c odbyli wycieczki edukacyjne do Stacji Uzdatniania Wody w Margoninie. W czasie spotkania z p. Dariuszem Górką dowiedzieli się skąd płynie woda, jakim procesom oczyszczania podlega i jakie zawiera minerały. Po powrocie dzieci kontynuowały tematy związane z ochroną wody, zasobami podziemnymi wód i grały w grę edukacyjną „Mały hydrolog”.

E. Kurzawa, P. Matuszak, E. Swosińska