Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, to coroczne wydarzenie obchodzone, by promować świadomość i postawy proekologiczne.

Tegorocznym motywem przewodnim  było hasło „Zainwestuj w naszą planetę”. Uczniowie naszej szkoły podjęli różne działania przypominające, że to MY wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko. 22 kwietnia był w szkole dniem z ekologicznym nakryciem głowy, 25 kwietnia zespoły klasowe wykonywały plakaty o tematyce ekologicznej, nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie klas I – III odbyli spacery w najbliższej okolicy, zbierali odpady, oglądali też film z cyklu EduKredka pt. „Światowy Dzień Ziemi”.

E. Kurzawa, U. Mroczyńska, E. Swosińska, S. Szuberska