Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas III a i III c w czasie pieszej wycieczki do lasu, która odbyła się 27 września br.

Zajęcia prowadzone w terenie to dla uczniów klas młodszych niezwykle atrakcyjna i lubiana forma aktywności, bogate źródło informacji o otaczającym świecie. Urozmaicają szkolną codzienność i pozwalają pobyć na łonie natury. Wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadają w pamięć uczniów, gdyż poparte są ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. W czasie wycieczki dzieci poznały warstwową budowę lasu, nazywały różne gatunki drzew, sprawdzały, co jest w leśnej ściółce, szukały grzybów, odczytywały leśne znaki, wyznaczały kierunki świata. Zbierały też do worków drobne odpady, które leżały na leśnych ścieżkach. Cieszyły się, że  mogą wspólnie spędzić czas w naturalnym środowisku.

Patrycja Matuszak Elżbieta Swosińska