6 grudnia był dla uczniów klas IIa i IIb dniem pełnym niespodzianek i atrakcji.

I to nie tylko za sprawą Świętego Mikołaja, który jak zawsze stanął na wysokości zadania. Dzięki uprzejmości pani Angeliki Strzebińskiej, mamy Szymka z klasy IIb, dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników. Z uwagą obserwowały kolejne etapy powstawania świątecznych ciasteczek. Samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały różnorodne kształty. Wykazały się pomysłowością w trakcie lukrowania i ozdabiania pierniczków.

Unoszący się w powietrzu wspaniały, korzenny zapach sprawił, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. A piernikowe mikołajki z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Po raz kolejny bardzo pomocne okazały się akcesoria kuchenne pozyskane przez szkołę dzięki udziałowi w programie „Laboratoria przyszłości”.

Bardzo dziękujemy pani Angelice Strzebińskiej za przeprowadzenie warsztatów oraz wspólnie spędzone chwile. Podziękowania kierujemy również do mam, które pomogły w przygotowaniu pierników i uporządkowaniu sali kuchennej.

Wioleta Cierniak, Grażyna Głąb