Grudzień to niezwykły miesiąc. To magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dla uczniów klasy Ia – grudzień, to także ulubiony miesiąc.

Najpierw dzieci zwiedziły fabrykę bombek w Gnieźnie oraz  samodzielnie ozdobiły brokatem bombki. Potem wykonały ozdoby choinkowe, które zawiesiły na klasowej choince ufundowanej przez rodziców. Miłą niespodziankę sprawił dzieciom Mikołaj, przynosząc upominki do klasy. Podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej dzieci poznały zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, świątecznie przystroiły salę pracami plastycznymi oraz dekorowały pierniki. Dużo emocji wywołało popołudniowe spotkanie z rodzicami przy choince, podczas którego dzieci  zaprezentowały  program artystyczny i wręczyły rodzicom życzenia. W tej uroczystości nie mogło zabraknąć Gwiazdora z workiem prezentów dla dzieci. Teraz już tylko pozostało oczekiwanie na datę 24 grudnia.

Elżbieta Kurzawa