Klasa 2b ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, 1 grudnia, wybrała się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wyjazdu była Palmiarnia Poznańska, gdzie dzieci poznały wiele egzotycznych roślin. Kolejnym miejscem, do którego się wybraliśmy była Wielka Fabryka Elfów. Uczniowie wraz z elfami poszukiwały nutek, które miały utworzyć świąteczną melodię. W każdym domku elfa czekało na dzieci inne zadanie. Na sam koniec czekał oczywiście na dzieci święty Mikołaj, który pogratulował dzieciom odnalezienia wszystkich nutek.

Po spotkaniu z Mikołajem uczniowie przystąpili do warsztatów, podczas których nauczyły się robić świece. To był pełen wrażeń dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Monika Gierczak