Nasza szkoła już po raz XII przystąpiła do konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Podanin„ Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”.

Łącznie zebraliśmy ponad 2,5 tony kasztanów i 50 kg żołędzi i jako Szkoła w Margoninie zajęliśmy VI miejsce na XII startujących w konkursie szkół. W konkursie wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły. Dzięki uczestnikom konkursu szkoła wzbogaciła się w pomoce naukowe do klasy przyrodniczo- biologicznej.

Najwięcej kasztanów w Szkole w Margoninie zebrali :

1. Milena Kryk z klasy 2c- 484kg, która otrzymała nagrodę specjalną od Nadleśnictwa Podanin, indywidualnie Milena zajęła V miejsce , wśród wszystkich zbierających dzieci.

2. Antoni Podkowa z klasy 2c-423,5 kg

3. Julian Linde z klasy 3a- 250kg

Niestety tylko osoba , która zajęła I miejsce w szkole otrzymała nagrodę specjalną od Nadleśnictwa, pozostali wymienieni uczniowie otrzymają nagrody za uczestnictwo.

Nagrody dla uczestników, którzy zebrali 100kg i więcej:

1. Marcelina Żurek kl.1a

2. Krzysztof Krzyżaniak kl. 1a

3. Franciszek Budny kl.2a

4. Antoni Podkowa kl. 2c

5. Julian Linde kl. 3a

6. Franciszek Gawrych kl.7a

Nagrody dla uczestników, którzy zebrali 20kg i więcej:

1. Iga Kulczyńska kl. 1a

2. Tymoteusz Kaczmarczyk kl.1a

3. Adam Połczyński kl.1a

4. Lena Majchrzak kl.1a

5. Pola Fredrich kl. 1b

6. Nadia Breitenbach kl.1b

7. Zofia Gnoza kl. 2a

8. Kuba Ignaczak kl.2a

9. Michalina Rewolińska kl. 2c

10. Zuzanna Breitenbach kl. 3a

11. Lena Drat kl. 3a

12. Anika Prech kl. 3b

13. Paweł Kranc kl. 5a

14. Oliwia Wierzbińska- Libera kl. 5b

15. Karolina Burzyńska kl. 7a

Wszystkim serdecznie gratuluję za włączenie się do akcji.. Dziękuję rodzicom, dziadkom za pomoc i wsparcie zwłaszcza młodszych uczestników konkursu.

Dziękuje Panom woźnym : Romualdowi Stachowiakowi i Jakubowi Janiszewskiemu- za pomoc przy ważeniu i przenoszeniu kasztanów oraz za zapisywanie uczestników konkursu.

Nagrody dla wymienionych osób zostały rozdane w poniedziałek .

Sylwia Kwaśna