Uczniowie klas drugich na ostatnich lekcjach przed feriami omawiali blok tematyczny o kinie. Dowiedzieli się chociażby jak powstały pierwsze filmy oraz kto jest kim na planie filmowym.

W ramach tych lekcji wraz z wychowawczyniami wybrali się również do kina „Noteć” w Chodzieży na film animowany „Ekipa z dżungli”. Dzieci były zachwycone możliwością obejrzenia filmu na wielkim ekranie.

Po powrocie - przeszliśmy do części praktycznej podczas której każde dziecko miało okazję wyrazić swoją kreatywność poprzez malowanie ulubionych kadrów ze scen filmowych. Ta aktywność nie tylko rozwijała ich zdolności artystyczne, ale również umożliwiła im ponowne przeżycie emocji związanych z oglądanym filmem.

Dodatkowo klasa 2b wybrała się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie na wystawę związaną z historią kina w Margoninie. Niezwykłą atrakcję było oglądanie projektorów z dawnych lat. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały technologie projekcyjne w przeszłości To było fascynujące doświadczenie, które poszerzyło ich zrozumienie historii kina oraz rozwoju technologii filmowej.

Blok tematyczny o kinie dostarczył dzieciom mnóstwa zabawy, ale również wzbogacił ich wiedzę na temat kina.

Wychowawczynie klas II