Szkoła Podstawowa w Margoninie wzięła dział w konkursie na pracownię komputerową. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie szkoły do projektu OSE  i programu mLegitymacja szkolna.

Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” (praca przygotowana przez uczennicę klasy VIa Bianka Cierzniak). Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia szkoły do programu OSE Hero oraz Code Week.

W sumie do udziału zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Przyznano 764 nagrody w postaci multimedialnych pracowni komputerowych, które będą przekazywane do szkół w roku szkolnym 2019/2020. Z powiatu chodzieskiego zostały nagrodzone tylko trzy szkoły, w tym jedna z gminy Margonin.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, została laureatem mobilnej pracowni i otrzyma 16 laptopów.

A.T