XX Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej 2022

10 czerwca 2022 r. w Stróżewie odbył się XX Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

W turnieju uczestniczyły czteroosobowe zespoły z 16 szkół  powiatu chodzieskiego, które rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych oraz rozwiązywali test teoretyczny i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmagania młodzieży dotyczyły ogólnej wiedzy prewencyjnej, tj. z zakresu policyjnego, straży pożarnej, leśnictwa, ekologii, pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej w konkurencjach takich jak: rzuty do kosza, strzały do bramki, jazda rowerem po torze przeszkód oraz strzały z wiatrówki.

Szkołę Podstawową z Margonina reprezentowało czterech uczniów: Ksawery Kaczmarek – rowerowy tor przeszkód, Oliwier Wydra – rzuty do kosza,  Nikodem Zmudziński – strzały do bramki, Jan Dudek – strzelanie z wiatrówki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Margoninie okazali się bezkonkurencyjni zajmując I miejsce. Nagrodą za zwycięstwo dla każdego uczestnika był rower oraz wiele innych upominków. Nagrodą dla szkoły był puchar i duży przenośny głośnik.

Nagrodę specjalną otrzymał Nikodem Zmudziński za najlepiej napisany test wśród wszystkich 64 uczestników.

Anna Hoffmann