23 marca 2023 roku w Parku 3 Maja w Chodzieży odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii „Igrzyska Dzieci” ( rocznik 2012 i młodsi oraz uczniowie urodzeniu w 2010 – 2011) i „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” ( 2008 – 2009).

W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie klas I – VI rywalizowali w biegu na dystansie 800 metrów, natomiast starsi z klas VII – VIII mieli do pokonania 1200 metrów.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Margoninie spisała się bardzo dobrze.

Dziewczynki klasa IV i młodsi: Nela Polcyn 3a, Lena Nazimek 4b, Anastasia Osiichuk 5b, Maja Kobicka 4b, Justyna Wegner 4a i Agnieszka Kotarak 4a zajęły II miejsce.

1 miejsce SP Szamocin

2 miejsce SP Margonin

3 miejsce SP 3 Chodzież

4 miejsce SP Stróżewo

5 miejsce SP Strzelce

6 miejsce SP Oleśnica

8 miejsce SP Budzyń

Chłopcy klasa IV i młodsi: Oliwier Rutkowski 4a, Mikhail Kucherenko 4c, Jerzy Lauk 2b, Nikodem Waloszak 4b, Oliwier Borucki 3b i Patryk Makowiecki 2a zajęli II miejsce.

1 miejsce SP Szamocin

2 miejsce SP Margonin

3 miejsce SP Budzyń

4 miejsce SP 3 Chodzież

5 miejsce SP Zacharzyn

7 miejsce SP Strzelce

8 miejsce SP Oleśnica

I miejsce indywidualnie zajął Oliwier Rutkowski.

Dziewczynki klasa V i VI : Agata Grela 6b, Laura Dobrochowska 6c, Karolina Burzyńska 6a, Laura Ćwirko 6a, Julia Bronnenberg 5c i Majka Biskup 5b wybiegały V miejsce.

1 miejsce SP Budzyń

3 miejsce SP 3 Chodzież

4 miejsce SP 1 Chodzież

5 miejsce SP Margonin

8 miejsce SP Strzelce

Chłopcy klasa V i VI : Ksawery Kaczmarek 6c, Mateusz Kwaśny 6b, Franciszek Kado 6c, Łukasz Rewoliński 7b, Wojciech Łada 5b i Mateusz Zmudziński 5c zajęli IV miejsce.

1 miejsce SP 1 Chodzież

3 miejsce SP Budzyń

4 miejsce SP Margonin

6 miejsce SP Radwanki

7 miejsce SP Strzelce

8 miejsce SP Stróżewo

9 miejsce SP Oleśnica

10 miejsce SP Zacharzyn

Dziewczynki klasa VII i VIII: Krzysia Dudek 8c, Zuzanna Gałycz 8c, Blanka Sworowska 8b, Nikola Majewska 7a, Antonina Marchlewicz 7a i Amanda Nowacka 7a zajęły III miejsce.

1 miejsce SP Budzyń

2 miejsce SP 1 Chodzież

3 miejsce SP Margonin

4 miejsce SP Szamocin

6 miejsce SP Oleśnica

II miejsce indywidualnie zajęła Krzysia Dudek.

Chłopcy klasa VII – VIII: Jeremi Kruzel 8d, Sebastian Kucharczyk 8b, Michał Kita 8c, Marcel Kreskowiak 8b, Krystian Wegner i Adam Rewoliński 8c wybiegali I miejsce.

1 miejsce SP Margonin

3 miejsce SP 1 Chodzież

4 miejsce SP Radwanki

8 miejsce SP Strzelce

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.