4 kwietnia 2024 roku w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii „Igrzyska Dzieci” ( rocznik 2013 i młodsi oraz uczniowie urodzeniu w 2011– 2012) i „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” ( 2009– 2010).

W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczestnicy klas I – IV rywalizowali w biegu na dystansie 600 metrów, klasy V i VI na 800 metrów natomiast starsi z klas VII – VIII mieli do pokonania 1200 metrów.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Margoninie spisała się bardzo dobrze.

Dziewczynki klasa IV i młodsi: Nela Polcyn 4a, Eliana Wiśniewska 4a, Zofia Kwiatkowska 4a, Natalia Tomkowiak 4b, Zuzanna Breitenbach 3a i Blanka Rutkowska 3b zajęły II miejsce.

1 miejsce SP Szamocin

2 miejsce SP Margonin

3 miejsce SP Budzyń

4 miejsce SP Strzelce

5 miejsce SP Zacharzyn

6 miejsce SP Oleśnica

7 miejsce SP Stróżewo

I miejsce indywidualnie zajęła Natalia Tomkowiak.

Chłopcy klasa IV i młodsi: Oliwier Borucki 4b, Nikodem Breitenbach 3a, Patryk Makowiecki 3a, Jerzy Lauk 3b, Stanisław Kończak 2b i Oliwier Nowak 2b zajęli I miejsce.

1 miejsce SP Margonin

2 miejsce SP Zacharzyn

3 miejsce SP Szamocin

4 miejsce SP Budzyń

6 miejsce SP Oleśnica

7 miejsce SP Stróżewo

II miejsce indywidualnie zajął Nikodem Breitenbach, III miejsce Oliwier Borucki.

Dziewczynki klasa V i VI : Aleksandra Kaczorowska 6c, Julia Bronnenberg 6c, Lena Nazimek 5b, Maja Kobicka 5b, Agata Kędziora 5c i Julia Małolepszy 5c wybiegały IV miejsce.

1 miejsce SP Budzyń

3 miejsce SP 1 Chodzież

6 miejsce SP Stróżewo

7 miejsce SP 3 Chodzież

8 miejsce SP Oleśnica

9 miejsce SP Zacharzyn

10 miejsce SP Rataje

Chłopcy klasa V i VI : Wiktor Aleksandrowski 6a, Cyprian Stefaniak 6b, Gracjan Stefaniak 6b, Oliwier Rutkowski 5a, Filip Grzeczkowiak 5c, Mikhail Kucherenki 5c zajęli II miejsce.

1 miejsce SP 1 Chodzież

2 miejsce SP Margonin

3 miejsce SP 3 Chodzież

4 miejsce SP Szamocin

5 miejsce SP Budzyń

6 miejsce SP Zacharzyn

7 miejsce SP Oleśnica

8 miejsce SP Rataje

9 miejsce SP Strzelce

10 miejsce SP Stróżewo

Dziewczynki klasa VII i VIII: Zofia Gaudyn 7a, Karolina Burzyńska 7a, Agata Grela 7b, Antonina Marchlewicz 8a, Nikola Majewska 8a i Joanna Wendland zajęły IV miejsce.

1 miejsce SP 1 Chodzież

3 miejsce SP 3 Chodzież

5 miejsce SP Strzelce

Chłopcy klasa VII – VIII: Jakub Chróściński 7a, Szymon Bartkowiak 7a, Adam Breitenbach 7c, Ksawery Kaczmarek 7c, Gracjan Mączyński 8b i Akim Shabaltas wybiegali IV miejsce.

1 miejsce SP Budzyń

3 miejsce SP 1 Chodzież

5 miejsce SP 3 Chodzież

6 miejsce SP Stróżewo

7 miejsce SP Oleśnica

8 miejsce SP Strzelce

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.