Najważniejsze święto szkoły to Dzień Patrona. Pomimo pandemii nie zapomnieliśmy o naszym wielkim uczonym - Mikołaju Koperniku.

W dzień przypadającej rocznicy urodzin Patrona – 19 lutego - uczniowie odśpiewali ze swoimi nauczycielami hymn szkoły. Tego dnia delegacja uczniów klas trzecich złożyła także pod tablicą Mikołaja Kopernika kwiaty. Ponadto w klasach I-III przeprowadzono zajęcia o Mikołaju Koperniku i tematyce astronomicznej, podczas których wyświetlono prezentacje i filmy. Uczniowie rozwiązywali quizy oraz wysłuchali pogadanek, jakie przygotowali dla nich nauczyciele. Kilka dni wcześniej chętni mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę o Patronie, ale także wyobraźnię oraz zdolności manualne. Przeprowadzone konkursy: wiedzy, plastyczny i na sobowtóra cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego też trudne zadanie miały komisje, wybierając najciekawsze i najlepiej wykonane prace plastyczne. Po dokładniej analizie wszystkich prac i innych zadań objętych konkursami przyznano następujące miejsce.

W konkursie plastycznym klas I-III „Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem” 1. miejsce w pionie klas pierwszych zajęła Wiktoria Wachowiak ucz. kl.1a, 2. miejsce - Dominika Szcześniak z 1a, 3. miejsce – Jakub Łukaszczyk z 1a. Wyróżnienie otrzymali: Gabriela Brychczyńska z 1c, Nikola Żywicka z 1b, Nela Polcyn z 1a i Tymoteusz Pasek z 1a.

W pionie klas drugich 1. miejsce zajęła Zofia Ptakowska z 2a, 2. miejsce – Julian Kryger z 2a, 3. miejsce - Julia Dziekan z 2a. Wyróżnienie otrzymali: Maria Byczek z 2c, Pola Kuchta z 2c, Eryk Cholewiński z 2b i Karol Gałycz z 2c.

W pionie klas trzecich 1. miejsce zajęła Maja Biskup z 3b, 2. miejsce – Wojciech Łada z 3b, 3. miejsce – Adam Mróz z 3b. Wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Kaczorowska z 3c, Cyprian Dutkiewicz z 3b, Adam Brychczyński z 3b i Kornelia Głowacka z 3b.

W konkursie na sobowtóra - „Odszukaj w sobie Mikołaja Kopernika” - w pionie klas pierwszych 1. miejsce zajął Kamil Chróściński z 1b, 2. miejsce - Zofia Kopydłowska z 1b, a 3. miejsce - Tymon Poznański z 1c.

W pionie klas drugich 1. miejsce zajęła Zofia Ptakowska z 2a, 2. miejsce - Filip Grzeczkowiak z 2c ex aequo Liliana Gruszczyńska z 2a, a 3. miejsce - Marcel Paliszewski z 2c ex aequo Przemysław Bereźnicki z 2b.

W pionie klas trzech 1. miejsce zajęła Aleksandra Kaczorowska z 3c, 2. miejsce - Michał Turczyn z 3a, a 3. miejsce - Pola Poznańska z 3c.

W konkursie na sobowtóra „Jestem podobny do Mikołaja Kopernika” w pionie klas czwartych 1. miejsce zajął Jakub Chróściński z 4a, 2. miejsce - Zuzanna Kubacka z 4b ex aequo Ryszard Kemnitz z 4b, a trzecie miejsce - Emilia Szmania z 4c. Wyróżnienie otrzymał Antoni Frieske z 4b.

W pionie klas piątych 1. miejsce zajęła Ewa Przybylska z 5a, 2. miejsce - Joanna Wendland z 5b, a 3. miejsce - Weronika Wegner z 5b.

W pionie klas VI – VIII 1. miejsce zajęła Wiktoria Hejne z 8a ex aequo Filip Książkiewicz z 6a, 2. miejsce - Oliwia Wegner z 7d, a 3. miejsce - Franciszek Frieske z 6a. Wyróżnienie otrzymała Laura Jankiewicz z 6d.

W konkursie plastycznym: „Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły” w pionie klas IV – V 1. miejsce zajął Jakub Brząkała z 4b, 2. miejsce – Nadia Nycek z 4b, a 3. miejsce - Ewa Przybylska z 5a. Wyróżnienie otrzymała Lilianna Szuster z 4a.

W pionie klas VI –VIII 1. miejsce zajęła Wiktoria Gawrych z 8c, 2. - Filip Ksiażkiewicz z 6a, 3. miejsce - Karol Barańczak z 6a. Wyróżnienie otrzymała Nikola Zielińska z 6a.

W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku najlepsi okazali się w pionie klas czwartych: 1. miejsce – Lena Lehmann z 4a ex aequo Mateusz Kwaśny z 4b, 2. miejsce – Lilianna Szuster z 4a , 3. miejsce – Tomasz Wiśniewski z 4a.

W pionie klas piątych 1. miejsce zajęła Weronika Wegner z 5b, 2. miejsce – Joanna Wendland z 5b, a 3. miejsce – Diana Zych z 5a.

W pionie klas szóstych 1. miejsce zajęła Blanka Sworowska z 6b ex aequo Filip Bedołek z 6b, 2. miejsce – Bartosz Zagrodnik z 6a ex aequo Aleksandra Lejba z 6d, a 3. miejsce - Klaudiusz Polcyn z 6d.

W pionie klas najstarszych 1. miejsce zdobyła Wiktoria Kwaśna z 8b, 2. miejsce – Bartosz Winiecki z 8b ex aequo Maciej Wekwert z 8b, a 3. miejsce – Julia Boguszyńska z 8b.

Uczniowie, którzy zajęli od 1. do 3. miejsca oraz wyróżnienia, otrzymali nagrody. Ich fundatorem była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Margoninie. Dziękujemy.

Dzień Patrona to nie tylko ważny, ale i miły dzień w życiu naszej szkoły. Tego dnia rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej, otrzymali Listy Gratulacyjne. W tym roku wręczono 86 Listów Gratulacyjnych. Brawo!

Organizatorzy:

Manuela Grykier, Anna Hoffmann, Elżbieta Kurzawa, Ewa Łusiewicz, Danuta Szymanowska