W dniach 16 i 17  listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Margoninie odbyły się dwa konkursy sprawdzające zarówno wiedzę, jaki i umiejętność logicznego myślenia. Zgłoszeni do konkursów uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego i literatury oraz zadania z matematyki.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która już po raz  29. przeprowadza znaną nam „Złotą Żabę”.   

W tym roku w konkursie wzięło udział: 21 uczniów klas siódmych i ósmych.

Najwyższe wyniki uzyskali: w dziedzinie języka polskiego i literatury: Bianka Cierzniak, ucz. kl. VIII a, i w dziedzinie matematyki: Cyprian Romanów, ucz. kl. VIII a. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie 5 marca 2022 r. w Swarzędzu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, natomiast zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w  kolejnych zmaganiach.                                                       

                                                                  Szkolni koordynatorzy konkursu: Ewa Łusiewicz i Cyryl Pieczyński