Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, wzorem lat ubiegłych, przystąpiła do X edycji konkursu „Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie”. Jest to konkurs dla szkół z terenu Nadleśnictwa Podanin, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

22 października 2021 r. zakończył się odbiór żołędzi i kasztanów ze szkół. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 811,73 kg. Najwięcej nasion zebrała uczennica klasy I b - Anika Prech. Otrzymała główną nagrodę, poza nią jeszcze 14 uczniów otrzymało upominki. 

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Podanin za nieocenioną współpracę przy organizacji przedsięwzięcia, a uczniom szkoły za aktywny udział w konkursie.  

Mamy nadzieję, że kolejne edycję konkursu spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.  

Manuela Grykier