Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Margoninie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “Powinszowania w Dniu Imienin”. Wydarzenie organizowane jest po raz drugi przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Akcja polegała na złożeniu życzeń marszałkowi, który obchodził właśnie imieniny w marcu. Trzeba zaznaczyć, że już w 1918, kiedy Piłsudski przebywał w więzieniu w Magdeburgu płynęły do niego życzenia. Później napływały one do Belwederu, Sulejówka, a nawet na Maderę, gdzie wyjechał, aby podratować swoje zdrowie. Nawet po śmierci marszałka organizowano uroczystości imieninowe.

Uczniowie zrobili tradycyjne kartki imieninowe, a część z nich była wykonana w programach graficznych.

Wybrane życzenia zostaną odczytane online w bibliotece podczas imienin.

Młodzież po raz kolejny udowodniła, jak ważny jest dla nich patriotyzm oraz pamięć o osobach, którym zawdzięczamy niepodległą ojczyznę.

Monika Gierczak