Ponad 20 uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie plastyczno - literackim, organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Zadaniem uczniów było wykonanie kartki wielkanocnej dla papieża Franciszka i ułożenie samodzielnie życzeń do Jego Świątobliwości. Z klas 1-3 wpłynęło 10 kartek, z klas 4-6 7 kartek i 5 kartek z najstarszych klas uczących się w naszej szkole. Prócz tradycyjnego zdrowia uczniowie życzyli papieżowi między innymi świętości, dobra, radości, uśmiechu a nawet pobożności. Plastycznie, kartki zostały wykonane wieloma ciekawymi metodami. Wszystkie prace zostały przesłane do organizatorów. Teraz z niecierpliwością czekamy za wynikami konkursu...

                                                                                                        koordynator szkolnego etapu konkursu: ks. mgr Łukasz Goroński