Zofia Musiał, uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Margoninie, została laureatką  XXVIII Konkursu „Złotej Żaby” w Dziedzinie Języka Polskiego i Literatury.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, z którą  każdego roku współpracuje kilkuset nauczycieli języka polskiego i matematyki. Konkurs jest formą pracy z uczniem zdolnym i ambitnym.

Podczas XXVIII edycji konkursu uczniowie rozwiązywali zagadki, uzupełniali  diagramy, poprawiali błędy ortograficzne i  rozpoznawali bohaterów literackich. Zadania były skomplikowane i wymagały błyskotliwej analizy.

Zosia pokonała  wielu uczniów ze szkół  Wielkopolski startujących w konkursie i zajęła VIII miejsce. Gratulujemy!

Anna Teda