Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika został przeprowadzony konkurs plastyczny upamiętniający to  jakże ważne wydarzenie państwowe.

Konkurs przeprowadzono w trzech pionach klas: I - III, IV – VI i VII – VIII. Najmłodsi uczniowie mieli przedstawić swoje wyobrażenie tego wydarzenia w dowolnej formie plastycznej, natomiast starsi otrzymali zadanie wykonania plakatu. Komisja, typując prace do nagrody, kierowała się takimi kryteriami jak: pomysłowość, estetyka wykonania i różnorodność wykorzystanej techniki.

Nagrodzone zostały prace ns. uczniów:

- w kategorii klas I- III:

Jana Lege – I miejsce,

Gabrieli Brychczyńskiej – II miejsce,

Juliana Brychczyńskiego – II miejsce,

Zofii Matuszak – III miejsce,

Igora Wełnica – III miejsce

- w kategorii klas IV – VI:

Leny Lehmann – I miejsce,

Kornelii Głowackiej – II miejse,

Anastasi Osiichuk – III miejsce

- w kategorii klas VII – VIII:

Oliwii Wegner – I miejsce.

Oprócz konkursu plastycznego została także przygotowana wystawa przedstawiająca najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń sprzed 231 lat. Dzięki temu uczniowie  mogli sobie przypomnieć wiele faktów z tego okresu dziejów Polski. Ponadto grupa uczniów działająca w kole historycznym przygotowała krótki filmik upamiętniający konstytucję, która stała się pierwszą w Europie, a drugą na świecie.                                                                                                                                                                                                 Zadania przygotowali: Barbara Reinke, Ewa Łusiewicz, Anna Góralska, Monika Gierczak, Barbara Bukowska i Maciej Stopa.