Uczniowie klas II - III mieli 4 maja okazje uczestniczyć w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły, rekordzistką świata juniorek kategorii B w finswimmingu Antoniną Dudek.

Towarzyszyły jej zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego DELFINEK Chodzież Amelka i Krzysztofa.

Antosia opowiedziała uczniom o dyscyplinie pływania w płetwach, o swoim planie dnia, treningach, systematyczności, zaangażowaniu, motywacji, pracowitości i satysfakcji. Wszystko to umożliwia jej świetne starty, bardzo dobre wyniki, sukcesy i medale. Dodatkowo wiąże się to z podróżowaniem do odległych miejsc na całym świecie w celu uczestniczenia w mistrzostwach i zawodach pucharowych. Towarzyszące jej uczennice również trenują wytrwale i już odnoszą pierwsze sukcesy na zawodach.

Dziękujemy Tosi za ciekawe spotkanie, przybliżenie dzieciom wartości i znaczenia aktywności ruchowej i sportu w życiu młodego człowieka.

Życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów.

A. Sienkiewicz