Z piątku na sobotę z 27 na 28 maja 2022 roku uczniowie klasy VI a i VII d przyszli do szkoły ze śpiworami, kocami, poduszkami, niezbędnym prowiantem oraz dużą porcją dobrego humoru.

Wieczór i noc obfitowała w wiele atrakcji: były gry i zabawy sprawdzające nie tylko sprawność fizyczną, ale też takie, które pozwoliły odkryć pokłady wyobraźni i kreatywność uczestników imprezy – każda grupa miała do wykonania 12 zadań podczas gry terenowej „Podchody”. Śmiechu było co niemiara!

Była wspólna pizza i wieczór filmowy, który jednak nie wszystkich zainteresował. Okazało się bowiem, że wspólne pogaduchy i możliwość spędzenia czasu razem były dużo atrakcyjniejsze od seansu.

Impreza zakończyła się następnego dnia o poranku. Uczniowie niewyspani i zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do domu. Przekonali się, że szkoła to nie tylko przestrzeń kojarzona z nauką, lecz także wspaniałe miejsce integracji, które pozwala zacieśniać klasowe i międzyszkolne więzi.

Manuela Grykier, Anna Hoffmann